Fimaks Yatay Yem Kırma Makinası

Fimaks yatay yem karma makinesi küçük ve orta ölçekli hayvancılık işletmelerinin yem karma ve dağıtma işlemlerini kolaylaştırmak için üretilmiştir.

Fimaks yatay yem karma makinesi piyasadaki yatay yem karma makinelerine göre çok farklı bir tasarıma sahiptir. Makine üzerinde bir adet kesici, bir adet taşıyıcı helezon ve bir adet karıştırıcı rotor bulunmaktadır. Kesici ve taşıyıcı helezonlar saman balyası vb. kıyılması gereken malzemeleri keserek karıştırıcı rotora iletir. Karıştırıcı rotor kıyılan malzemeleri diğer malzemelerle karıştırarak tekrar helezonlara iletir ve bu döngü istenilen malzeme boyutlarına ve homojen bir karışıma ulaşana kadar devam eder. Bu farklı tasarım hem daha iyi bir karışım sağlar hem de makinanın diğer yatay yem karma makinalarına oranla çok daha az güce ihtiyaç duymasını sağlar. Diğer yatay yem karma makinalarında oldugu gibi sıkıştırarak kesme ve karıştırma işleminin olmaması makinenin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Yatay yem karma makinasý

Makine üzerinde şanzıman bulunmamaktadır, bütün güç aktarımları, bir kapak vasıtasıyla kolayca ulaşılabilen ve yağ banyosu içinde çalışan zincirler ve dişlilerle yapılmaktadır. Bu sistem hem arıza riskini azaltmakta hem de herhangi bir arıza durumunda makineye kolayca müdahale edilmesine ve çok kısa sürede makinenin tekrar çalıştırılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu sistemin diğer yatay yem karma makinelerine göre avantajları
- Sıkıştırmadan kesme ve karıştırma yapması
- Az güç ihtiyacı
- Basit ve kolay yapı
- Daha uzun ömürlü olması
- Saman balyalarını parçalamak için özel sistem ve balyaları tek parça olarak atabilme

Opsiyonlar
- Elektronik tartı sistemi
- Elektrik motoruyla çalışma

Yatay yem karma

 

  Yatay yem karma
TEKNİK ÖZELLİKLER
Yükleme Kapasitesi (m3)
5,5
Ağırlık (kg)
2720
Genişlik (m) 1,85
Uzunluk (m) 5
Yükleme Yüksekliği (m)
1,80
Yükseklik (m)
2,23
Şaft Devri (rpm) 540
Tekerlek 12,5X80X15,3
Traktör Güç İhtiyacı 25 bg.
Elektrik Motoru(Opsiyonel) 15 bg.